Model Perde Çeşitleri

Model perde; tül perdeye ek olarak dikilen ve iki kanattan oluşan, mekanizması yardımı ile veya mekanizmasız olarak ipleri çekildiğinde estetik bir görünüme sahip olarak şekilde büzüşebilen bir perde modelidir.
 

Dekorasyonun asli unsurlarından biri olan ancak genelde geri planda bırakılan perdeler evinizi dışarıdan temsil eden, içeriden de dekorasyona yön, renk veren unsurlardır. Bu nedenle perde deyip geçmemeli ve evinizi en çok yakışan perde modelini seçerek evinizi renklendirmelisiniz. Ev hanımları perde seçerken çok az bilgiye sahip oldukları için kruvaze perde mi, düz tül perde mi sorusuna cevap veremiyor ve perde seçiminde zorlanıyorlar.

Peki model perde nedir ?

Kruvaze perde; tül perdeye ek olarak dikilen ve iki kanattan oluşan, mekanizması yardımı ile veya mekanizmasız olarak ipleri çekildiğinde estetik bir görünüme sahip olarak şekilde büzüşebilen bir perde modelidir. Salonlarda, yatak odalarında ve oturma odalarında genelde çok yaygın olarak tercih edilen kruvaze perdelerin mekanizmalı kruvaze perdeler, mekanizmasız kruvaze perdeler, yalancı kruvaze perdeler şeklinde üç farklı modeli vardır. Mekanizemali kruvaze perde modellerinde seçmiş olduğunuz tül düz tül olarak veya dilimli olarak dikilir ve korneje asılan bir makara mekanizması ile istenildiğinde ipi çekilerek büzüşen bir perde modelidir. Mekanizmasız kruvaze perde modelleri ise korneje asılan makara mekanizmasına sahip değildir. Bu perde modellerinde perdenin büzüşerek model alabilmesi için dilimler halinde en üst kısımda bombeler oluşturulur ve bu bombelerin içinden geçen ip her bombeye dikilerek, ip çekildiğinde büzüşme meydana gelmesi sağlanır. Bu tür perdelere mekanizmasız kruvaze perde modeli denir.

Kruvaze perdeler içinde yalancı kruvaze perde modeli olarak da bilinen bir perde modeli vardır. Bu perdeler tül ile birlikte dikilen perde modelleri değil, ayrı satılan ve korneje bağlantısı yapılarak kruvaze perde modeli gibi bir görünüme sahip olan perdelerdir. Bu perdelerde güneşlik ve tül dışında üçüncü perde olarak büzüştürülmüş halde satılan, açılamayan perdeler yer alır. Şekil olarak birebir kruvaze perde modeli olarak düşünebileceğiniz yalancı kruvaze perde modelleri içerik olarak kruvaze perde değildir.

Perde Modelleri

Kruvaze perde modelleri ve düz tül perde modelleri için kullanabileceğiniz çok sayıda tül modeli vardır. Düz tül perdeler için Fransız tül perde, güpür tül perde, İngiliz tülü, asya tülü gibi çok sayıda tül perde çeşidi kullanabilir, perde olarak şık ve göz kamaştırıcı perdelere sahip olabilirsiniz. Evinizde kullanmak istediğiniz perde modelleri için farklı modelleri incelemeli, düz tül perde modelleri, kruvaze perde modelleri arasında hoşunuza giden perde modelini seçmelisiniz

Perdeci Nihat olarak Model Perde çalışmalarımızdan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.
Diğer perde çeşitlerimizi buradan görebilirsiniz.

Modelperde1
Modelperde2
Modelperde3
Modelperde4
Modelperde5
Modelperde6
Modelperde7
Modelperde8
Modelperde9
Modelperde10
Modelperde12
Modelperde13
Modelperde14
Modelperde15
Modelperde16
Modelperde17
Modelperde18
Modelperde19
Modelperde20
Modelperde21
Modelperde23
Modelperde24
Modelperde25
Modelperde26
Modelperde27
Modelperde28
Modelperde29
Modelperde30
Scroll to Top