Tül Perde Çeşitleri

Ip perde nerelerde kullanılır?
İp perdeler özellikle alçak tavanlı olan odalarda ve mutfaklarda tercih edilmelidir. Küçük ve alçak olan tavlarda dekoratif amaçlı şık, zarif ve hoş ortamların yaratılmasını sağlar. Küçük mekanlarda kalabalık yapmadığı için ortamın daralmasını sağlamaz

İp perde hangi ipten yapılır?

İnce veya kalın makrome ip, bukle ip ya da örgü iplerle tasarlanan perdeler, oturma odası ya da mutfaklarda tül perdeye alternatif olarak kullanılabilir.
Oturma odaları, çocuk odaları, yatak odası, ofis ve iş yerleri hatta mağaza vitrinlerinde sıkça dekor amaçlı kullanılan ip perde. Diğer perdelerle karşılaştırıldığında farklı görüntüsü ile merak ve hayranlık uyandıran ip perdelerin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. İstenilen uzunlukta, genişlikte, renk ve desende üretilebiliyor olması bu perdeleri kullanmak için başlı başına bir sebep doğrusu. Özen günlerin vazgeçilmezi, evlerin yeni pırıltısı ip perdeler ve birbirinden farklı kullanım alanları.

İp perdelerin transparan olması özelliği ile oturma odaları ve yatak odaları gibi özel yerlerde direk perde olarak pek kullanılmıyor, genellikle perde önlerine dekoratif amaçlı takılabilmekte. Dilerseniz siz bu dekoratif ip perdeyi masa üzerinde kullanabilirsiniz. Nişanınız var ve evde ufak bir davet vermek istiyorsunuz. Konseptinize uygun masa örtüsünü seçemediyseniz buraya biz göz atın. Taşlı ip perde, simli, örgü şeklinde, renk renk ve istenilen boyutlarda kolayca bulabileceğiniz ip perdeler ile şık masa konseptleri hazırlayın.

Fotoğraflarınız İçin Arka Fon

Özel günlerinizi evinizde kutlamayı tercih ediyor ve şıklığa önem veriyorsanız, ip perdeler sizin için üretilmiş demektir. Evinizin bir köşesini süslediniz ve bu köşede ki anıları ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekilmeyi düşünüyorsunuz, arka fon sade bir perde yahut düz renk bir duvar olmasın diyenlerdenseniz, perdenizin önüne asacağınız ışıltılı ip perdeler ile odanın tüm havasını değiştirebilirsiniz. Mekanizmalı ip perdeleri tercih edenler astar perde olmadan sadece ışıltılı ip perdelerden yararlanabilir ve ip perde tokası ile yaratıcı dizaynlar elde edebilirsiniz. Fikir olması açısından arka fon olarak kullanılmış ip perde modelleri.

İp Perde Nedir? Dikey olarak yan yana dizilmiş iplerden oluşan bir dekoratif perde türüdür. Kalın, ince, pullu, fosforlu, boncuklu, simli ve desenli çeşitleri mevcuttur.

Perdeci Nihat olarak İp Perde çalışmalarımızdan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.
Diğer perde çeşitlerimizi buradan görebilirsiniz.

Scroll to Top