Briz Perde Çeşitleri

Hareketli kanatlarda ahşap ya da metal çubuklar üzerine uygulanan perde türleridir. Tül ya da kumaşlar bu çubuklar üzerine büzdürülür ve doğal bir görüntü sağlanmış olur. Daha çok evlerin mutfak camlarında ya da cafelerde sıklıkla kullanılır.

Çerçevenin üzerinden montaj yapılan bir perde uygulamasıdır. Bu perdeleri daha çok mutfak ve yazlıklar da görebilirsiniz. Briz perdeler tavandan monte edilmez ve camlarda kullanılan çok şık bir uygulamadır.

Briz perde modellerinde daha çok çizgili ve düz ürünler kullanılıyor. Organze kumaşlardan daha çok bu perdeler tercih ediliyor. Günümüzde ise keten ve vual tüller yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Briz perdelerin uygulaması ise ahşap ya da metal çubuk üzerine yapılmaktadır. Bu perdeler tavan perde uygulamasıyla desteklenmez.

Hareketli kanatları sayesinde daha şık bir görünüm katan briz perde modelleri, tam anlamıyla kusursuz bir görüntüye sahiptir. Bu sayede de yaşam alanlarınızı canlı ve renkli hale getirmek için kullanılabilir.

Briz perde seçimlerinde daha profesyonel bir şekilde hareket etmek istiyorsanız, birbirinden farklı modelleri inceleyebilirsiniz. Özellikle de şık duruşu sayesinde birçok mutfak perdesi arasında ilk sıradadır.

Perdeci Nihat olarak Briz Perde çalışmalarımızdan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.
Diğer perde çeşitlerimizi buradan görebilirsiniz.

Scroll to Top