Balon Perde Çeşitleri

Balon perde, tülün arkadan halkalı ekstrafor şekilde dikilmiş hali olup hafif ve kabarık olması için organze tülden üretilmektedir. Ekstrafor dikiminden sonra perdeye balon şekli verilmektedir.

Balon Perde Nerelerde Kullanılır?

Balon perde de camın yarısı açık kaldığı için evin önü açık olan camlarına yani yakında apartman, işyeri ve cadde olmayan, manzaralı pencerelerine uygundur.

Yaşantılarımızda modernleşme unsuru olarak çok evde eski perdelerden kurtulup daha şık denilebilecek çokça perde stiline gidilmiştir. Bunlardan biri de balon perdelerdir.

Balon perde tercihinde dikkatli olunması gerekli olan bazı noktalar vardır. Bunlardan biri, balon perdenin kullanılacağı pencerenin büyüklüğüdür. Balon perde kullanılacak pencerenin büyük olması gerektiği unutulmamalıdır. Zira küçük pencereler daha sade perdeleri kaldıracağı için balon perdenin küçük pencerelerde kullanımı hayli boğucu ve sıkıcı bir görüntü yaratacaktır. Kişiler eğer pencereleri büyükse balon perde seçme yoluna gitmelidirler. Aksi durumda daha sade perdeleri tercih etmelidirler.

Perdeci Nihat olarak Balon Perde çalışmalarımızdan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.
Diğer perde çeşitlerimizi buradan görebilirsiniz.

Balonperde1
Balonperde2
Balonperde3
Balon Perde 5
Balon Perde 7
Balon Perde 7
Balon Perde 9
Scroll to Top